Autor: Jędrzej Gawryś
Data publikacji: 08-11-2018 22:20
Weekend w Opolu. Co będzie się działo w dniach 9-11 listopada?

Weekend w Opolu. Co będzie się działo w dniach 9-11 listopada?

(Fot. UM Opole)

W drugi weekend listopada w Opolu nie będzie nudno! Na mieszkańców naszego miasta czekają liczne atrakcje, wystawy czy spotkania, które będą w dużej mierze nawiązywać do zbliżającej się wielkimi krokami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zobacz, jakie wydarzenia oferuje nasze miasto w najbliższy weekend.

W piątek warto odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną. O godzinie 12.00 odbędą się tam warsztaty dla dzieci pod kierunkiem Józefa Wilkonia, a o 18.00 spotkanie z Tomaszem Michniewiczem, autorem książki „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata”. Znany reportażysta opisuje problemy, wyzwania, możliwości i szanse zwykłych ludzi, uświadamiając przy tym globalne problemy współczesnego świata.

W sobotę oprócz cyklicznych zabaw rodziców z dziećmi w MBP o godzinie 12.00, warto zwrócić uwagę na wydarzenia sportowe, czyli turniej piłki nożnej z okazji Święta Niepodległości czy możliwość sprawdzenia swojej formy podczas jesiennej edycji Testu Coopera. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy numer startowy oraz certyfikat.

Niedziela upłynie pod znakiem obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, które rozpoczynają się o godz. 11.00 na opolskim Rynku. Program obchodów obejmuje wiele uroczystości m.in. odsłonięcie tablicy pamiątkowej pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim, wystawę w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych czy koncert pieśni patriotycznych w Filharmonii Opolskiej.

Poniżej harmonogram wydarzeń, na które z pewnością warto się wybrać


Piątek 9.11

  • Wróble na kuble – warsztaty dla dzieci pod kierunkiem Józefa WilkoniaMPB w Opolu, godz. 12.00

  • Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata – spotkanie z Tomaszem MichniewiczemMBP
    w Opolu, godz. 18.00


  • Wystawa MOŻNA - Galeria Sztuki Współczesnej, godz. 10.00-18.00

  • Nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP ORW - ul. Budowlanych 1, Opole, godz. 17:00-19:00

  • Charytatywny Maraton Zumby dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu- Calypso Fitness, godz. 18:00 - 21:00


Sobota 10.11

  • III Turniej piłki nożnej z okazji Święta Niepodległości - Orlik przy ul. Czaplaka, godz. 10.00 - 16.00

  • Sobota z Mamą i Tatą - Wypożyczalnia dla Dzieci-Pokój Bajek, MBP w Opolu, godz. 12.00

  • Warsztaty „Malowanie muzyką” - Młodzieżowy Dom Kultury, godz. 10.00

  • Jesienna edycja Testu Coopera - Stadion Lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków, godz. 10.00 – 15.00


Niedziela 11.11

  • Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – Rynek, od godz. 11.00

  • 10. Opolski Rowerowy „Rajd Niepodległości” – Pl. Mickiewicza, godz. 10.00

  • Uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości „POLSKA MUZYKA ZAPOMNIANA” – Filharmonia Opolska, godz. 18.00

  • Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości „Powróćmy Jak Za Dawnych Lat” – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, godz. 18.00 – 20.00

Komentarze

Najnowsze

Polub nas

Polska i świat

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.