Autor: Jędrzej Gawryś
Data publikacji: 11-01-2019 09:51
Ten weekend nie będzie nudny! Wśród atrakcji m.in. koncert Red Lips!

Ten weekend nie będzie nudny! Wśród atrakcji m.in. koncert Red Lips!

(Fot. https://www.facebook.com/pg/RedLipsMusic/)

W drugi styczniowy weekend w Opolu nie będzie nudno! Mieszkańcy naszego miasta będą mogli wybrać się na ciekawe wydarzenia związane z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz, jakie atrakcje proponujemy.

W piątek warto wybrać się na spotkanie podróżnicze „Spacerkiem pod Everest” z Jackiem Michalskim. Podróżnik i krajoznawca, który brał udział w wyprawach w Himalaje opowie o swoich wyjazdach w największe góry świata. Zrelacjonuje on przejście klasycznym szklakiem pod Mount Everest czy pobyt w klimatycznej stolicy Nepalu – Katmandu

Późniejszym wieczorem zachęcamy do odwiedzenia Ministerstwa Śledzia i Wódki, gdzie odbędzie się impreza taneczna związana z Finałem WOŚP, w rytmach lat 80’ i 90’. Biletem wstępu będzie symboliczna kwota wrzucona do puszki.

W sobotę w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki odbędzie się przedfinałowa rozgrzewka w rytmach soul, blues’a i rock’a. Koncerty rozpoczynają się tam od godziny 20.00. Zebranym pod sceną zaprezentują się dwa zespoły: DOBS i Rebelianci

Oprócz tego od godziny 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury rozpocznie się Chustospotkanie. Będzie to spotkanie przydatne wszystkim przyszłym i obecnym rodzicom, którzy są zainteresowani noszeniem swoich dzieci w chustach i nosidełkach miękkich. Osoby odpowiedzialne będą m.in.: doradzały w zakresie wyboru chusty czy korygowały noszenie jakie jest już przez rodziców stosowane. O godzinie 12.00 odbędzie się licytacja chusty, nosidełka oraz zaproszenia na konsultację indywidualną. O godzinie 11:00 i 11:30 odbędą się również otwarte warsztaty dla rodziców z emisji głosu i śpiewania kołysanek dla maluszków.

W niedzielę XXVII Finał WOŚP w Opolu. Już od godziny 9.00 na ulicach naszego miasta będziemy mogli spotkać wolontariuszy, którzy będą kwestować cały dzień. Hasłem tegorocznego finału jest „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Tegoroczny finał zakończy o 20.45 koncertem zespołu Red Lips na Rynku. Oprócz tego wydarzeniu towarzyszy wiele atrakcji np.: konkursowa jazda samochodem na parkingu przed CH „Karolinka” czy bieg „Policz się z cukrzycą”, który startuje z Placu Wolności. Szczegółowe informacje można znaleźć na fanpage’u WOŚP Opole.

 

Piątek 11.01

 • Spotkania z Panią Bajką – Filia nr 5 MBP w Opolu, godz. 17.00

 • Spacerkiem pod Everest” – spotkanie podróżnicze z Jackiem Michalskim - Filia nr 4 MBP, godz. 18.00

 • Akademicki Dzień Kultury Gier – seminarium otwarte - Miejska Biblioteka Publiczna, godz. 11.00

 • Gala Noworoczna z Batutą i Humorem - Filharmonia Opolska, godz. 19.00, wstęp: 80 zł

 • Impreza taneczna w Ministerstwie z WOŚP – Ministerstwo Śledzia i Wódki, godz. 19.30


Sobota 12.01

 • Chustospotkanie - z Orkiestrą Granie i kołysanki – Młodzieżowy Dom Kultury, godz. 10.00 – 13.00

 • Dancing z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – Restauracja Opolanka, godz. 20.00, wstęp: 20 zł (wcześniejsza rezerwacja miejsc)

 • Przedfinałowa rozgrzewka w NCPP – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, godz. 20.00

 • Jak można przenieść świat książki do dziecięcego pokoju - Filia nr 17 MBP, godz. 12.00, obowiązują zapisy

 • Sobota z Mamą i Tatą - Wypożyczalnia dla Dzieci-Pokój Bajek, MBP w Opolu, godz. 12.00Niedziela 13.01

 • XXVII Finał WOŚP w Opolu – Rynek, godz. 9.00 – 22.00

 • Power of Melody: Zajęcia muzyczne dla dzieci (0-3 lat) – Klub Muzyczny, Filharmonia Opolska, godz. 10.00, wstęp: 10 zł

 • Power of Melody: Zajęcia muzyczne dla dzieci (4-7 lat) - Klub Muzyczny, Filharmonia Opolska, godz. 11.30, wstęp: 10 zł

 • 7. Opolski bieg Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy – Plac Wolności, godz. 12.00 – 15.00

 • Niedzielne morsowanie z Morsy Opole w fabryce endorfin – Kąpielisko Bolko, godz. 12.00

 

Komentarze

Najnowsze

Polub nas

Polska i świat

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.